چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

پستتوسط rozhin_shay » شنبه مهر ماه 22, 1391 2:25 pm


سكوت... جواب هاي سربالا... پريشان خاطري...احساس ناراحتي و دوري در اين شرايط مي خواهيد موي سر خود را بكنيد. دوباره دعواي تان شده است و حسابي اعصاب تان خرد است واقعا ديگر فكري به ذهن تان نمي رسد كه چه كاري بكنيد و چگونه دوباره شادي را به زندگي تان برگردانيد. خيلي نگران نباشيد چون در زندگي بحث و دعوا بخشي از روابط شما با همسر تان يا نامزد تان را شكل مي دهد، امكان ندارد 2 نفر با 2 تربيت خانوادگي متفاوت با هم زندگي كنند و اختلافي بين شان وجود نداشته باشد. مهم اين است كه چگونه دعواها و اختلاف نظرهاي تان را مديريت كنيد تا به صميميت و رابطه شما لطمه اي وارد نشود.اول آمادگي كامل بعد...

اگر احساس مي كنيد كه حتي يك درصد براي مصالحه و سازش آمادگي نداريد به هيچ وجه پيش نرويد زيرا ممكن است كه صحبتي شود و شما كنترل خود را از دست دهيد و اوضاع از اين كه هست بدتر شود. براي همين گفته مي شود كه از لحاظ روحي، آمادگي كامل داشته باشيد و بعد جلو برويد. شما از خود گذشتگي كنيد و به رغم تمامي هيجانات منفي خود كه به نوعي شما را از اين كار منع مي كند اما باز هم به سمت طرف مقابل خود برويد، و رابطه را ادامه دهيد. اين كار شما باعث مي شود كه او از عملي كه انجام داده پشيمان شود و ارزش شما را بهتر درك كند. در دعواها به تنهايي پيش نرويد و قضاوت پيش از موعد نداشته باشيد و مانند نوجوانان پرخاش جو و يكه تاز نباشيد. شما بايد يك فرقي با نوجوانان داشته باشيد.

دعواها هميشه بد هم نيستند فقط مهم اين است كه در هنگام دعواها منصفانه رفتار كنيد و حرف بزنيد، گاهي بعضي از دعواها حتي مي تواند باعث شود، شما به درك بهتري از هم برسيد و در نتيجه صميميت بيشتري بين شما به وجود بيايد. شما بايد ياد بگيريد، دعواهاي تان را كاملا مديريت كنيد و به عبارتي منصفانه با هم دعوا كنيد.
معذرت خواهي سخت است اما...

بسيار پيش مي آيد كه افراد با هم دعوا مي كنند. فقط به اين دليل كه نتوانستند به درستي منظورشان را به يكديگر بفهمانند يا از عبارات و كلماتي استفاده مي كنند كه به درستي منظورشان را نشان نمي دهد و باعث سوء تفاهم بسيار مي شود، همين مي تواند براي زندگي زناشويي شما بسيار مضر باشد. بنابراين نخستين كار بعد از هر دعوا اين است كه غرور و تكبر تان را كم كنيد و براي به وجود آمدن دعوا و كارها و حرف هاي اشتباه تان اظهار تاسف كنيد. در واقع يك عذر خواهي واقعي مي تواند يكي از دشوار ترين پيشنهاداتي باشد كه ما به شما مي دهيم. بر خلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن اين كلمه بوده و تا به حال هيچ كس بعد از گفتن آن غش نكرده است.ريشه را پيدا كنيد

در بسياري از ازدواج ها، زن و شوهرها هيچ وقت سعي نمي كنند ريشه اشتباهات و مشكلات شان را پيدا كنند و بعد از آشتي كردن ديگر به دلايل به وجود آمدن دعوا فكر نمي كنند يا روي مشكلات سرپوش مي گذارند. در نتيجه گاهي مشكلات حل نشده باقي مي ماند و دوباره خود را نشان مي دهد يا جاي زخم آن روي روح باقي مي ماند. به جاي اين كه روي مشكلات را بپوشانيد، بهتر است احساسات تان را با همسر تان مطرح كنيد، به احساسات او گوش دهيد و سعي كنيد با همديگر بفهميد، چرا و به كدام علت بين شما دعوا پيش مي آيد، اگر شما اين كار را انجام دهيد، دلايل دعوا را مي فهميد و در نتيجه از پيش آمدن مشكلات پيشگيري مي كنيد.دوست داشتن يادتان نرود

معمولا بعد از دعواها احساس مي كنيد كه از همسر تان دور شده ايد و نوعي احساس جدايي بين شما پيش مي آيد اما بايد بدانيد در رابطه هاي مهمي چون ازدواج اين كه فقط به دعوا پايان دهيد، كافي نيست. شما بايد تمام آسيب هاي ناشي از دعوا را از بين ببريد و سعي كنيد رابطه و ميزان صميميت تان را به همان سطحي برگردانيد كه قبل از دعوا بين شما وجود داشته است.

يك راه حل خوب اين است كه سعي كنيد با هم فعاليتي را انجام دهيد كه هردوي تان لذت مي بريد، مثل اين كه هر 2 با هم يك فيلم بينيد يا به يك برنامه تفريحي برويد مي توانيد با هم به پارك برويد يا.... مهم اين است كه بعد از هر دعوا لحظاتي را به وجود بياوريد كه به شما 2 نفر ياد آوري كند كه چقدر همديگر را دوست داريد و از بودن با هم لذت مي بريد.


واقعي آشتي كنيد

يكي از راه هايي كه مي تواند ازدواج شما را تبديل به يك زندگي شاد كند اين است كه آشتي كردن هاي تان واقعي باشد. وقتي شما واقعا قصد آشتي داشته باشيد يعني تصميم داريد كه ديگر هيچ وقت اشتباه تان را تكرار نكنيد.

اگر مي دانيد كه دوباره همان كار را انجام خواهيد داد، آشتي شما به هيچ وجه فايده ندارد. اگر شما به طور جدي تصميم نگرفته باشيد كه اشتباه تان را ترك كنيد و همسر تان دوباره همان كار را از شما ببيند اعتمادش را به شما از دست مي دهد، مثلا اگر خود شما از دست شوهر تان به دليل كمك نكردن او در كار خانه ناراحت باشيد اگر او معذرت خواهي كند و دوباره كار خود را تكرار كند خودش بهتر مي داند كه چگونه ديگر به حرف هايش اعتماد نخواهيد كرد.لجبازي ممنوع

خيلي اوقات اتفاق افتاده كه در دعوايي كه پيش آمده است شما اشتباهي نكرده ايد اما خود بهتر مي دانيد كه بخشش در اين مواقع چقدر مهم است.

اگر به شاد بودن زندگي تان اهميت مي دهيد، به مشكلات كوچك گير ندهيد. تا زماني كه احساسات ناخوشايند تان را دور نريزيد، شما نمي توانيد واقعا آشتي كنيد، اگر نبخشيد و همه چيز را درون خود بريزيد تبديل به عقده مي شوند و مطمئن باشيد كه در روزگاري نه چندان دور دوباره باعث بروز مشكلات مي شوند و شما آن مشكلات را دوباره بر سر او مي ريزيد و در نتيجه آشتي كردن هاي شما تنها تبديل به يك مراسمي مي شود كه شما هرچند وقت يك بار آن را اجرا مي كنيد؛ در حالي كه مشكلات روز به روز عميق تر مي شوند.

به طور كلي در دعواها به چيزي كه در حال روي دادن است توجه كنيد. آتش آور معركه شدن راه به جايي نخواهد برد و با فراموش كردن گذشته زودتر به توافق مي رسيد.

به جاي اين كه روي مشكلات را بپوشانيد، بهتر است احساسات تان را با همسر تان مطرح كنيد، به احساسات او گوش دهيد و سعي كنيد با همديگر بفهميد، چرا و به كدام علت بين شما دعوا پيش مي آيد


قبول كنيد كه اشتباه كرده ايد

زماني كه به طور شفاف مشخص شد كه مرتكب اشتباه شده ايد و مـطـلقا راه گريزي از پيامدهاي حاصله از خطاكاري و جرم تان وجود نداشت، بايد گناه خود را بپذيريـد. براي جبران خرابكاري و رسيدگي كردن به موقـــعيت ايـجـاد شده پيش برويد. اگـر در اين مـرحله در بيان جزئيات متوسل به دروغ شويد، احتمال اين كه او احساس كند، به طور كـامـل بـا او صـادق نـيستـيد، زياد مي شود يا ممكن است داستان شما را به صورت متفاوتي از شخصي ديگر بشنود.

رو راست و يك دل باشيد اما كار غيرعاقلانه انجام ندهيد. تا مي توانيد اشتباه خود را بي اهميت جلوه دهيد. هـمسر شـما شـديدا مي خواهد باور كند كه شما قصد اذيت و آزار او را نداشته ايد، بنابراين تمام تلاش خود را براي پاك كردن ذهـن او بكار ببنديد. حتی اگر یك عذر و بهانه به نظر شما ناكار آمد برسد، اگر به صورت متقاعد كننده ای آن را بیان كنید باز او خریدارش خواهد بود.

عصبانيت نيرويي است كه به ما كمك مي كند تا بتوانيم به خواسته هاي خود برسيم. اما اگر عصبانيت تان به حدي است كه از بحث اصولي و عاقلانه جلوگيري مي كند، سعي كنيد بحث خود را متوقف كرده و بعد از مدتي بحث را ادامه دهید.


هنگام دعوا چگونه رفتار كنید

داشتن ارتباطات مناسب براي برقراري آرامش دوباره، بسيار حياتي و مهم است. اغلب دعواهايي كه مرتب تكرار مي شوند، فقط به اين دليل است كه يكي از همسران يا هر دوي آن ها، احساس مي كنند طرف مقابل حرف هايش را نمي شنود و يا به آن اعتنا نمي كند. تكنيك هاي زير ضمن اين كه شانس مورد توجه قرار گرفتن شما را توسط همسرتان، افزايش مي دهند، به شما نيز كمك مي كنند به همسر تان نشان دهيد، به او توجه داريد و به حرف هايش اهميت مي دهيد.

گوش كنيد: اين مهم ترين بخش براي داشتن ارتباطي خوب و مناسب است. به حرف هاي همسر خود بدون حدس و گمان و قضاوت گوش دهيد.

كـنــكاش كنـيد: سوالاتي بپرسيد براي اين كه مطمئن شويد منظور حرف هاي همسر خود را به درستي فهميده ايد.

توضيح دهيد: اين نوع ديگري از كنكاش است. براي اين كه براي درك ديدگاه تان، به همسر خود اطلاعات بيشتري بدهيد، آماده باشيد. توقع نداشته باشيد كه او ذهن شما را بخواند.

تاكيد كنيد: خود را به جاي همسر تان قرار دهيد. حدس بزنيد كه او چه احساسي دارد و بگذاريد او بفهمد كه شما به او توجه داريد. مثلا بگوييد: «مي دانم كه الان چقدر ناراحت هستي؟»

به طور گويا بيان كنيد: بگوييد، منظور تان چيست و آنچه مي گوييد چه معنايي دارد. واضح و آشكار سخن بگوييد و نكته گويي كنيد.

لبخند بزنيد: شايد ذكر اين راهكار حين دعوا عجيب به نظر برسد. اما شوخي كردن و لبخند زدن، راهكار بسيار نيرومندي براي توقف يا تغييرمسير دعواست.

خشم خود را كنترل كنيد: عصبانيت نيرويي است كه به ما كمك مي كند تا بتوانيم به خواسته هاي خود برسيم. اما اگر عصبانيت تان به حدي است كه از بحث اصولي و عاقلانه جلوگيري مي كند، سعي كنيد بحث خود را متوقف كرده و بعد از مدتي آن را ادامه دهید.

وقتی کسی رو واقعاً دوست داشته باشی ؛
فاصله ،
سن !
قد و وزن ....

فقط و فقط یه عدد لعنتیه ... !

برای نویسنده این مطلب rozhin_shay تشکر کننده ها: 4
Saeed-M, bahar_76, molla_bandary, shayan1973
کلمات کلیدی :

,

نماد کاربر

rozhin_shay

کاربر شش ستاره

کاربر شش ستاره
دانلود کلاه قرمزی 93 - قسمت هفتم
دانلود کلاه قرمزی 93 - قسمت ششم
دانلود کلاه قرمزی 93 - قسمت پنجم
دانلود کلاه قرمزی 93 - قسمت چهارم
دانلود کلاه قرمزی 93 - قسمت سوم
دانلود کلاه قرمزی 93 - قسمت دوم
دانلود کلاه قرمزی 93 - چهارشنبه سوری
معرفی سریال های دردسرساز سیما
خواستگاری عاشقانه پسر جوان از دختر روی پل
دانلود کنسرت خنده دار حسن ریوندی در برج میلاد
دانلود کلیپ دیدنی دختر تریال سوار
معرفی جراحی های ضروری برای زیبایی
10 خوراکی لازم برای سلامت بدن
عکس های جدید سریال پایتخت 3
عکس های جالب و دیدنی 92 – سری هشتاد و پنجم
شعر زیبای از تو دورم من - ابوالحسن وزیری
اثر سیگار کشیدن مادر باردار بر نوزاد
خواسته های اصلی زنان از مردان - مهم
مدل شال های بسیار جذاب برند Leto Collection
دانلود کلیپ تردستی جالب با لیوان
معرفی کاخ شیروان شاه در باکو
تمرینات ورزشی برای پیچ خوردگی مچ پا - سری اول
خواص شگفت انگیز خرما
راهنمای انتخاب همسر به کمک روایات
طراحی داخلی خانه با آینه - مدرن
تاثیر ماهواره بر بنیاد خانواده
تزیینات بسیار لذیذ مخصوص غذای کودکان
انتخاب رنگ موی مناسب برای انواع پوست ها
گزارشی از دنیای فشن و مد در دهه 90 میلادی
زنده نگه داشتن عشق در زندگی شاغلین
اس ام اس های بسیار خنده دار و سرکاری 2014
کلیپ حوادث دیدنی در مسابقات اتومبیل رانی
امتحان جالب یک دختر سر جلسه امتحان ریاضی
تجاوز بی رحمانه 30 سیاه پوست به خبرنگار ایرانی
آموزش افزودن مژه توسط نرم افزار فتوشاپ
عکس های جدید از دختران پارکور در آسمان تهران
عکسهای دیدنی از دنیای پرندگان و حیوانات
عکس نوشته های طنز و خنده دار - سری جدید
عکس نوشته های طنز و خنده دار - سری جدید
نقاشی جالب فیل / عکس متحرک
پارک بسیار جالب مینیاتوری در تبریز + تصاویر
جنس باور نکردنی این جنگل + تصاویر
دختری که در عروسی خاله اش همه را شگفت زده کرد +تصاویر عروسی
سوسک لاک پشت طلایی + تصاویر
سردرهای فراموش شده تهران +عکس
گلی فوق‌العاده زیبا با نام خونريز قلب +عکس
اضافه بار + عکس های جالب و دیدنی
داخل کابین انواع ماشین ها و جنگنده های نظامی +عکس
«مرقع اصناف» عهد قاجار +عکس
هنر فاضلابی در ژاپن! + عکس
آلبوم جنگ‌جهانی‌دوم؛ اشغال ایران (2)
راهکارهای برق اضطراری در صنعت IT
نکته های کوچیک 2
نکته های کوچیک
تیکه های خاص 4
تیپ زدن سگ و کودک مثل هم
اقایون مواظب باشن از این سوتیا ندن
شاهکار با مقوا +عکس
نبرد رستم و دیو سفید + عکس
رودخانه یانگ تسه به رنگ خون +عکس
برگزیدگان مسابقه عکاسی اسمیتسونیان
اهلی کردن عقاب ها در مغولستان +عکس
پشت سرم حرف بود ....
سکوت نهایی
نقاشی های گرافیکی و سه بعدی خیابانی
پرتره بازیگران در تابلوهای دختر 15 ساله
دستگیری مرد عاشق زباله
لحظه پرواز پرندگان / تصاویر
باران 8 میلیون گل گلبرگ / تصاویر
ببوسیدش...(خانم ها حتما بخونند)

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

پستتوسط shayan1973 » شنبه مهر ماه 22, 1391 2:31 pm

اينا فقط رو همسرو نامزد جواب ميده؟؟!!
روژين خبريه؟چن وقته از اين تاپيكا ميزني!!نكنه ميخواي شوهر كني؟نامردي اگه مارو عروسيت دعوت نكني
مرسي
............................................................................................................................................
کاربرانی که ایننظر(پست) را تأیید یا رد کرده اند :
Saeed-M
نماد کاربر

shayan1973

:D


مدیر آزمایشی

مدیر آزمایشی

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

پستتوسط rozhin_shay » شنبه مهر ماه 22, 1391 2:46 pm

shayan1973 نوشته است:اينا فقط رو همسرو نامزد جواب ميده؟؟!!
روژين خبريه؟چن وقته از اين تاپيكا ميزني!!نكنه ميخواي شوهر كني؟نامردي اگه مارو عروسيت دعوت نكني
مرسي


جواب اول: نه عزیزم..رو دوست دخترم جواب میده

جواب دوم: شاید....تو یکی حتما دعوتی....واسه رقصتم که شده دعوتت میکنم

اما جواب سوم که نپرسیدی....خیر....شوهر کیلو چند
وقتی کسی رو واقعاً دوست داشته باشی ؛
فاصله ،
سن !
قد و وزن ....

فقط و فقط یه عدد لعنتیه ... !
نماد کاربر

rozhin_shay

کاربر شش ستاره

کاربر شش ستاره

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

پستتوسط shayan1973 » شنبه مهر ماه 22, 1391 2:50 pm

جواب جواب اول:خو ب من چ؟من ك دوس دخمر ندارم
جواب جواب دوم:نه شرمنده من سرم شلوغه
جواب جواب سوم:
نماد کاربر

shayan1973

:D


مدیر آزمایشی

مدیر آزمایشی

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

پستتوسط rozhin_shay » شنبه مهر ماه 22, 1391 2:54 pm

shayan1973 نوشته است:جواب جواب اول:خو ب من چ؟من ك دوس دخمر ندارم
جواب جواب دوم:نه شرمنده من سرم شلوغه
جواب جواب سوم:

جواب جواب جواب اول:کوفت

جواب جواب جواب دوم: خدا لعنتت نکنه

جواب جواب جواب:

5 مین دیگه بیا چت

وقتی کسی رو واقعاً دوست داشته باشی ؛
فاصله ،
سن !
قد و وزن ....

فقط و فقط یه عدد لعنتیه ... !
نماد کاربر

rozhin_shay

کاربر شش ستاره

کاربر شش ستاره

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

پستتوسط molla_bandary » شنبه مهر ماه 22, 1391 2:59 pm

بوق بوق بوق بوق
بوق بوق بوق بوق
بیا وصلت جور شد دیگه
نماد کاربر

molla_bandary

کاربر شش ستاره

کاربر شش ستاره


بازگشت به مطالب آزاد

چه کسی حاضر است ؟

کاربران حاضر در این انجمن: بدون كاربران آنلاین و 8 مهمان

عضویت در تالار گفتمان سایت بزرگ کلیپ دونی