محل کنونی شما در انجمن : صفحه اول > انجمن عمومی > مطالب آزاد

چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

شنبه مهر ماه 22, 1391 2:25 pm
rozhin_shay
کاربر شش ستاره
کاربر شش ستاره وضعیت : آفلاین

پست ها :1329
محل سکونت:زیر همین آسمون....
تعداد تشكر كرده : 447 بار
تعداد تشكر شده : 2699 بار

سكوت... جواب هاي سربالا... پريشان خاطري...احساس ناراحتي و دوري در اين شرايط مي خواهيد موي سر خود را بكنيد. دوباره دعواي تان شده است و حسابي اعصاب تان خرد است واقعا ديگر فكري به ذهن تان نمي رسد كه چه كاري بكنيد و چگونه دوباره شادي را به زندگي تان برگردانيد. خيلي نگران نباشيد چون در زندگي بحث و دعوا بخشي از روابط شما با همسر تان يا نامزد تان را شكل مي دهد، امكان ندارد 2 نفر با 2 تربيت خانوادگي متفاوت با هم زندگي كنند و اختلافي بين شان وجود نداشته باشد. مهم اين است كه چگونه دعواها و اختلاف نظرهاي تان را مديريت كنيد تا به صميميت و رابطه شما لطمه اي وارد نشود.اول آمادگي كامل بعد...

اگر احساس مي كنيد كه حتي يك درصد براي مصالحه و سازش آمادگي نداريد به هيچ وجه پيش نرويد زيرا ممكن است كه صحبتي شود و شما كنترل خود را از دست دهيد و اوضاع از اين كه هست بدتر شود. براي همين گفته مي شود كه از لحاظ روحي، آمادگي كامل داشته باشيد و بعد جلو برويد. شما از خود گذشتگي كنيد و به رغم تمامي هيجانات منفي خود كه به نوعي شما را از اين كار منع مي كند اما باز هم به سمت طرف مقابل خود برويد، و رابطه را ادامه دهيد. اين كار شما باعث مي شود كه او از عملي كه انجام داده پشيمان شود و ارزش شما را بهتر درك كند. در دعواها به تنهايي پيش نرويد و قضاوت پيش از موعد نداشته باشيد و مانند نوجوانان پرخاش جو و يكه تاز نباشيد. شما بايد يك فرقي با نوجوانان داشته باشيد.

دعواها هميشه بد هم نيستند فقط مهم اين است كه در هنگام دعواها منصفانه رفتار كنيد و حرف بزنيد، گاهي بعضي از دعواها حتي مي تواند باعث شود، شما به درك بهتري از هم برسيد و در نتيجه صميميت بيشتري بين شما به وجود بيايد. شما بايد ياد بگيريد، دعواهاي تان را كاملا مديريت كنيد و به عبارتي منصفانه با هم دعوا كنيد.
معذرت خواهي سخت است اما...

بسيار پيش مي آيد كه افراد با هم دعوا مي كنند. فقط به اين دليل كه نتوانستند به درستي منظورشان را به يكديگر بفهمانند يا از عبارات و كلماتي استفاده مي كنند كه به درستي منظورشان را نشان نمي دهد و باعث سوء تفاهم بسيار مي شود، همين مي تواند براي زندگي زناشويي شما بسيار مضر باشد. بنابراين نخستين كار بعد از هر دعوا اين است كه غرور و تكبر تان را كم كنيد و براي به وجود آمدن دعوا و كارها و حرف هاي اشتباه تان اظهار تاسف كنيد. در واقع يك عذر خواهي واقعي مي تواند يكي از دشوار ترين پيشنهاداتي باشد كه ما به شما مي دهيم. بر خلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن اين كلمه بوده و تا به حال هيچ كس بعد از گفتن آن غش نكرده است.ريشه را پيدا كنيد

در بسياري از ازدواج ها، زن و شوهرها هيچ وقت سعي نمي كنند ريشه اشتباهات و مشكلات شان را پيدا كنند و بعد از آشتي كردن ديگر به دلايل به وجود آمدن دعوا فكر نمي كنند يا روي مشكلات سرپوش مي گذارند. در نتيجه گاهي مشكلات حل نشده باقي مي ماند و دوباره خود را نشان مي دهد يا جاي زخم آن روي روح باقي مي ماند. به جاي اين كه روي مشكلات را بپوشانيد، بهتر است احساسات تان را با همسر تان مطرح كنيد، به احساسات او گوش دهيد و سعي كنيد با همديگر بفهميد، چرا و به كدام علت بين شما دعوا پيش مي آيد، اگر شما اين كار را انجام دهيد، دلايل دعوا را مي فهميد و در نتيجه از پيش آمدن مشكلات پيشگيري مي كنيد.دوست داشتن يادتان نرود

معمولا بعد از دعواها احساس مي كنيد كه از همسر تان دور شده ايد و نوعي احساس جدايي بين شما پيش مي آيد اما بايد بدانيد در رابطه هاي مهمي چون ازدواج اين كه فقط به دعوا پايان دهيد، كافي نيست. شما بايد تمام آسيب هاي ناشي از دعوا را از بين ببريد و سعي كنيد رابطه و ميزان صميميت تان را به همان سطحي برگردانيد كه قبل از دعوا بين شما وجود داشته است.

يك راه حل خوب اين است كه سعي كنيد با هم فعاليتي را انجام دهيد كه هردوي تان لذت مي بريد، مثل اين كه هر 2 با هم يك فيلم بينيد يا به يك برنامه تفريحي برويد مي توانيد با هم به پارك برويد يا.... مهم اين است كه بعد از هر دعوا لحظاتي را به وجود بياوريد كه به شما 2 نفر ياد آوري كند كه چقدر همديگر را دوست داريد و از بودن با هم لذت مي بريد.


واقعي آشتي كنيد

يكي از راه هايي كه مي تواند ازدواج شما را تبديل به يك زندگي شاد كند اين است كه آشتي كردن هاي تان واقعي باشد. وقتي شما واقعا قصد آشتي داشته باشيد يعني تصميم داريد كه ديگر هيچ وقت اشتباه تان را تكرار نكنيد.

اگر مي دانيد كه دوباره همان كار را انجام خواهيد داد، آشتي شما به هيچ وجه فايده ندارد. اگر شما به طور جدي تصميم نگرفته باشيد كه اشتباه تان را ترك كنيد و همسر تان دوباره همان كار را از شما ببيند اعتمادش را به شما از دست مي دهد، مثلا اگر خود شما از دست شوهر تان به دليل كمك نكردن او در كار خانه ناراحت باشيد اگر او معذرت خواهي كند و دوباره كار خود را تكرار كند خودش بهتر مي داند كه چگونه ديگر به حرف هايش اعتماد نخواهيد كرد.لجبازي ممنوع

خيلي اوقات اتفاق افتاده كه در دعوايي كه پيش آمده است شما اشتباهي نكرده ايد اما خود بهتر مي دانيد كه بخشش در اين مواقع چقدر مهم است.

اگر به شاد بودن زندگي تان اهميت مي دهيد، به مشكلات كوچك گير ندهيد. تا زماني كه احساسات ناخوشايند تان را دور نريزيد، شما نمي توانيد واقعا آشتي كنيد، اگر نبخشيد و همه چيز را درون خود بريزيد تبديل به عقده مي شوند و مطمئن باشيد كه در روزگاري نه چندان دور دوباره باعث بروز مشكلات مي شوند و شما آن مشكلات را دوباره بر سر او مي ريزيد و در نتيجه آشتي كردن هاي شما تنها تبديل به يك مراسمي مي شود كه شما هرچند وقت يك بار آن را اجرا مي كنيد؛ در حالي كه مشكلات روز به روز عميق تر مي شوند.

به طور كلي در دعواها به چيزي كه در حال روي دادن است توجه كنيد. آتش آور معركه شدن راه به جايي نخواهد برد و با فراموش كردن گذشته زودتر به توافق مي رسيد.

به جاي اين كه روي مشكلات را بپوشانيد، بهتر است احساسات تان را با همسر تان مطرح كنيد، به احساسات او گوش دهيد و سعي كنيد با همديگر بفهميد، چرا و به كدام علت بين شما دعوا پيش مي آيد


قبول كنيد كه اشتباه كرده ايد

زماني كه به طور شفاف مشخص شد كه مرتكب اشتباه شده ايد و مـطـلقا راه گريزي از پيامدهاي حاصله از خطاكاري و جرم تان وجود نداشت، بايد گناه خود را بپذيريـد. براي جبران خرابكاري و رسيدگي كردن به موقـــعيت ايـجـاد شده پيش برويد. اگـر در اين مـرحله در بيان جزئيات متوسل به دروغ شويد، احتمال اين كه او احساس كند، به طور كـامـل بـا او صـادق نـيستـيد، زياد مي شود يا ممكن است داستان شما را به صورت متفاوتي از شخصي ديگر بشنود.

رو راست و يك دل باشيد اما كار غيرعاقلانه انجام ندهيد. تا مي توانيد اشتباه خود را بي اهميت جلوه دهيد. هـمسر شـما شـديدا مي خواهد باور كند كه شما قصد اذيت و آزار او را نداشته ايد، بنابراين تمام تلاش خود را براي پاك كردن ذهـن او بكار ببنديد. حتی اگر یك عذر و بهانه به نظر شما ناكار آمد برسد، اگر به صورت متقاعد كننده ای آن را بیان كنید باز او خریدارش خواهد بود.

عصبانيت نيرويي است كه به ما كمك مي كند تا بتوانيم به خواسته هاي خود برسيم. اما اگر عصبانيت تان به حدي است كه از بحث اصولي و عاقلانه جلوگيري مي كند، سعي كنيد بحث خود را متوقف كرده و بعد از مدتي بحث را ادامه دهید.


هنگام دعوا چگونه رفتار كنید

داشتن ارتباطات مناسب براي برقراري آرامش دوباره، بسيار حياتي و مهم است. اغلب دعواهايي كه مرتب تكرار مي شوند، فقط به اين دليل است كه يكي از همسران يا هر دوي آن ها، احساس مي كنند طرف مقابل حرف هايش را نمي شنود و يا به آن اعتنا نمي كند. تكنيك هاي زير ضمن اين كه شانس مورد توجه قرار گرفتن شما را توسط همسرتان، افزايش مي دهند، به شما نيز كمك مي كنند به همسر تان نشان دهيد، به او توجه داريد و به حرف هايش اهميت مي دهيد.

گوش كنيد: اين مهم ترين بخش براي داشتن ارتباطي خوب و مناسب است. به حرف هاي همسر خود بدون حدس و گمان و قضاوت گوش دهيد.

كـنــكاش كنـيد: سوالاتي بپرسيد براي اين كه مطمئن شويد منظور حرف هاي همسر خود را به درستي فهميده ايد.

توضيح دهيد: اين نوع ديگري از كنكاش است. براي اين كه براي درك ديدگاه تان، به همسر خود اطلاعات بيشتري بدهيد، آماده باشيد. توقع نداشته باشيد كه او ذهن شما را بخواند.

تاكيد كنيد: خود را به جاي همسر تان قرار دهيد. حدس بزنيد كه او چه احساسي دارد و بگذاريد او بفهمد كه شما به او توجه داريد. مثلا بگوييد: «مي دانم كه الان چقدر ناراحت هستي؟»

به طور گويا بيان كنيد: بگوييد، منظور تان چيست و آنچه مي گوييد چه معنايي دارد. واضح و آشكار سخن بگوييد و نكته گويي كنيد.

لبخند بزنيد: شايد ذكر اين راهكار حين دعوا عجيب به نظر برسد. اما شوخي كردن و لبخند زدن، راهكار بسيار نيرومندي براي توقف يا تغييرمسير دعواست.

خشم خود را كنترل كنيد: عصبانيت نيرويي است كه به ما كمك مي كند تا بتوانيم به خواسته هاي خود برسيم. اما اگر عصبانيت تان به حدي است كه از بحث اصولي و عاقلانه جلوگيري مي كند، سعي كنيد بحث خود را متوقف كرده و بعد از مدتي آن را ادامه دهید.


برای نویسنده این مطلب rozhin_shay تشکر کننده ها: 4
Saeed-M, bahar_76, molla_bandary, shayan1973

گلچینی از بهترین کلیپهای موجود حتما نگاه کنید
گلچینی از بهترین کلیپهای موجود حتما نگاه کنید
گلچینی از بهترین کلیپهای موجود حتما نگاه کنید
حرکات جالب و جذاب ورزشی
ترکیدم ازخنده متروی کره شمالی
کلیپ پیدا کردن برادری که سالها گم شده بود خیلی جالب
کلیپ زیبای زنده یاد مرتضی پاشایی زمانیکه محصل بود . خیلی جال
کلیپ زیبای زنده یاد مرتضی پاشایی زمانیکه محصل بود . خیلی جال
کلیپ جالب شناخت لیونل مسی ازکشور ایران
کلیپ جالب شناخت لیونل مسی ازکشور ایران
کلیپ جالب شناخت لیونل مسی ازکشور ایران
کلیپ جالب شناخت لیونل مسی ازکشور ایران
کلیپی که بیش از 15 میلیون بازدید کننده داشت
کلیپی که بیش از 10 میلیون بازدید کننده داشت
دانلود آهنگ جدید امید علومی به نام بی منت
شهربازی وحشتناک!!
ببین پشه چه میکنه!!!!!!
کمی از استانبول
دیدنیهای مالزی
کمی از تایلند
شهر آنتالیا
دیدنیهای کیش
دیدنیهای مشهد
دیدنیهای مالزی
سواحل تایلند
دیدنیهای دبی
دیدنیهای کوش آداسی
شهر استانبول
سواحل آنتالیا
دیدنیهای آنتالیا
دیدنیهای کیش
دیدنیهای مشهد
دیدنیهای کوش آداسی
دیدنیهای مالزی
کمی درباره دبی

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

شنبه مهر ماه 22, 1391 2:31 pm
shayan1973
مدیر آزمایشی
مدیر آزمایشی وضعیت : آفلاین

پست ها :6725
محل سکونت:ESF
تعداد تشكر كرده : 3154 بار
تعداد تشكر شده : 2487 بار
اينا فقط رو همسرو نامزد جواب ميده؟؟!!
روژين خبريه؟چن وقته از اين تاپيكا ميزني!!نكنه ميخواي شوهر كني؟نامردي اگه مارو عروسيت دعوت نكني
مرسي
................................................................................................................................................................................................................................
کاربرانی که این نظر(پست) را تأیید یا رد کرده اند :
Saeed-M

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

شنبه مهر ماه 22, 1391 2:46 pm
rozhin_shay
کاربر شش ستاره
کاربر شش ستاره وضعیت : آفلاین

پست ها :1329
محل سکونت:زیر همین آسمون....
تعداد تشكر كرده : 447 بار
تعداد تشكر شده : 2699 بار
shayan1973 نوشته است:
اينا فقط رو همسرو نامزد جواب ميده؟؟!!
روژين خبريه؟چن وقته از اين تاپيكا ميزني!!نكنه ميخواي شوهر كني؟نامردي اگه مارو عروسيت دعوت نكني
مرسي

جواب اول: نه عزیزم..رو دوست دخترم جواب میده

جواب دوم: شاید....تو یکی حتما دعوتی....واسه رقصتم که شده دعوتت میکنم

اما جواب سوم که نپرسیدی....خیر....شوهر کیلو چند

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

شنبه مهر ماه 22, 1391 2:50 pm
shayan1973
مدیر آزمایشی
مدیر آزمایشی وضعیت : آفلاین

پست ها :6725
محل سکونت:ESF
تعداد تشكر كرده : 3154 بار
تعداد تشكر شده : 2487 بار
جواب جواب اول:خو ب من چ؟من ك دوس دخمر ندارم
جواب جواب دوم:نه شرمنده من سرم شلوغه
جواب جواب سوم:

Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

شنبه مهر ماه 22, 1391 2:54 pm
rozhin_shay
کاربر شش ستاره
کاربر شش ستاره وضعیت : آفلاین

پست ها :1329
محل سکونت:زیر همین آسمون....
تعداد تشكر كرده : 447 بار
تعداد تشكر شده : 2699 بار
shayan1973 نوشته است:
جواب جواب اول:خو ب من چ؟من ك دوس دخمر ندارم
جواب جواب دوم:نه شرمنده من سرم شلوغه
جواب جواب سوم:

جواب جواب جواب اول:کوفت

جواب جواب جواب دوم: خدا لعنتت نکنه

جواب جواب جواب:

5 مین دیگه بیا چت


Re: چگونه با همسر یا نامزدمان آشتی کنیم؟

شنبه مهر ماه 22, 1391 2:59 pm
molla_bandary
کاربر شش ستاره
کاربر شش ستاره وضعیت : آفلاین

پست ها :1583
محل سکونت:داخل خارج
تعداد تشكر كرده : 939 بار
تعداد تشكر شده : 1829 بار
بوق بوق بوق بوق
بوق بوق بوق بوق
بیا وصلت جور شد دیگه


بازگشت به مطالب آزاد

چه کسی حاضر است ؟

کاربران حاضر در این انجمن: بدون كاربران آنلاین و 3 مهمان